Maja Ostrowska - dyplomowany logopeda i neurologopeda
+48 503 819 692

Książki

1. DLA DZIECI I ICH RODZICÓW

Jesteś rodzicem i chcesz pomóc swojemu dziecku pięknie mówić?
Oto kilka propozycji, które Ci w tym pomogą.

* A. Półtorak "Bee, mee i kukuryku-zabawa w naśladowanie dźwięków."
 
  Idealna do zabawy z najmłodszymi dziećmi - starszymi niemowlakami i dziećmi w wieku żłobkowym.

* Krzysztof Sąsiadek "Zabawy paluszkowe"

 Zabawa dłońmi ma pośredni wpływ na rozwój mowy i komunikacji naszych dzieci. Sprawne dłonie, które świetnie lepią, rysują, wycinają, kleją, gestykulują, chwytają, to lepsza i skuteczniejsza komunikacja. A także lepsza sprawność grafo-motoryczna niezbędna do nauki pisania.


* Ewa Małgorzata Skorek "Rysowane wierszyki"

Tutaj rysunek jest zawsze połączony ze słowem. Doskonała zabawa dla dzieci żłobkowych, przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Rysowane wierszyki stymulują rozwój mowy dziecka. I robią to znacznie skuteczniej niż wszelkiego rodzaju "gimnastyka buzi i języka"- często zupełnie niepotrzebna.* S. Masgutowa, A. Regner "Rozwój mowy dziecka w świetle integracji sensomotorycznej."

Autorki książki uczą, jak stymulować funkcje, od których zależy m.in. poprawna komunikacja, jak przezwyciężać trudności i ograniczenia spowodowane    dysfunkcjami rozwojowymi. 2. DLA DOROSŁYCH

 * prof. B. Toczyska /wszystkie pozycje/
   
 Profesor Toczyska-niedościgniona mistrzyni słowa! :-)
  
 Dla wszystkich dorosłych, którzy pracują głosem.


* A. Łuria "Świat utracony i odzyskany."

Polecam tę pozycję tym wszystkim, którzy nie wiedzą czym jest afazja, a chcą w prosty sposób zrozumieć jak to jest, kiedy nagle traci się zdolność prawidłowej komunikacji.


* Taylor Jill Bolt "Udar i przebudzenie"

Autorka książki, sama po wylewie,  opisuje w jaki sposób uszkodzenie mózgu wpłynęło na jej codzienne funkcjonowanie. Jak zmieniają się nasze emocje po wylewie i jak zmienia się nasze spojrzenie na świat i życie.